آیا در پی تشکیل یک تیم با استانداردهای فوق العاده هستید؟

آیا در پی تشکیل یک تیم با استانداردهای فوق العاده هستید؟

آیا در سازمان خود بدنبال تیم سازی با استانداردهای فوق العاده هستید؟

در تجارت تصمیماتی وجود دارند که آینده ی شرکت شما را شکل می دهند و سرنوشت شما را نه تنها در کسب وکار بلکه در زندگی شخصی تان نیز تعیین می کنند. استخدام جزء این دسته از تصمیمات به شمار می رود. اگر فرایند استخدام با دقت و استراتژی درست انجام نشود، علی رغم همه ی تلاش هایتان برای بهبود وضعیت شرکت در زمینه هایی از قبیل حسابداری، بازاریابی و یا نوآوری در محصولات، رشد تصاعدی را تجربه نخواهید کرد.

تمامی ویژگی های مورد نظر شما برای استخدام را فقط یک سرباز نظامی دارد!!!!

تونی رابینز یکی از موفق ترین های دنیای کسب و کار در سازمان خود از سیستمی برای ارزیابی کیفیت کارکنان اش استفاده می کند که خوب است با آن ها آشنا شویم.

کارمندان برنزی از نگرش خوب و مهارت های قابل قبولی برخوردار هستند ولی نگرش و مهارتشان در سطح عالی نیست.

کارمندان نقره ای نگرشی عالی دارند. ولی مهارت هایشان می توانست بهتر از این ها باشد و ارتقای مهارت ها در فردی که مشتاق است تحت آموزش قرار گیرد-شخصی با نگرش عالی- به راحتی محقق می شود.

کارمندان طلایی در سطح بالایی قرار دارند. کارمندان با خصوصیت های طلایی، مثمر ثمر هستند. آن ها فقط به دنبال تحقق بخشیدن به اهدافشان هستند و برایشان اهمیتی ندارد که چقدر زمان صرف انجام این کار شود. آن ها بنیان شرکت را دوست دارند و این را در عمل اثبات می کنند. مصرانه تفکرات خود را وقف کارهای لازم برای انجام ماموریت می کنند. این کارمندان با خصوصیات طلایی، از مهارت های خارق العاده ای نیز برخوردارند. از ترکیب این مهارت ها، عقاید خارق العاده، تفکرات و نگرش ها، شخصی را خواهید یافت که توقف ناپذیر است. کارمندانی که همه ی این ویژگی ها را دارند، حقیقتاً کارمندان طلایی هستند.

اگر در ابتدای مسیر هستید و اخیراً کسب و کار خود را پایه گذاری کرده اید تست MBTI کمک زیادی به شما می کند تا کارمندان تان را درست انتخاب کنید…

واضح است که هر فرد با هر سابقه ای می تواند به این استانداردهای فوق العاده دست پیدا کند. با این حال وقتی به دنبال این حقیقت هستید که از کجا می توانید چنین افرادی را پیدا کنید، نظام می تواند یک مکان فوق العاده باشد- به ویژه سربازان یا افرادی که قصد دارند از نظام خارج شوند و دوباره به زندگی غیر نظامی باز گردند و یا افرادی که پرورش یافته در خانواده های نظامی هستند!!

تعجب نکنید!!! بار دیگر ویژگی های کارمندان طلایی را مرور کنید…

ویژگی های یک کارمند با خصوصیات طلایی که به آن ها اشاره کردیم عبارت بودند از:

 • مثمر ثمرند
 • در پی تحقق بخشیدن به اهداف هستند
 • خود را وقف کار می کنند
 • آماده ی خدمت بوده
 • و مهارت های خارق العاده ای دارند.

همان طور که واضح است این ویژگی ها آشکارا در افراد نظامی نهادینه و تقویت شده اند. وقتی یک سرباز و یا یک فرد نظامی که قصد بازگشت به زندگی غیرنظامی دارد را استخدام می کنید و یا افرادی که والدین آن ها نظامی بودند، می توانید مطمئن باشید که او تمامی استانداردهای ایده آل مورد نظر شما را خواهد داشت.

اما خب می دانیم که تمام افراد نظامی نیستند و یا در خانواده نظامی تربیت نشده اند!!!!!

به وضوح، یافتن چنین افرادی هم بسیار سخت و مشکل است….

ولی شما می توانید افرادی را استخدام کنید که حداقل، خصوصیات و ویژگی هایی شبیه سربازان داشته باشند!!!

چرا سربازان و نظامیان کارمندان موفقی می شوند؟؟

بر اساس نتایج یک پژوهش که توسط مجموعه ی اورین تلنت صورت گرفته است اکثر کارفرماها (65درصد) اظهار داشته اند میزان پذیرش افرادی که دوران سربازی را سپری کرده اند بالاتر است و 67 درصد کارفرمایان نیز اعلام داشته اند که ابقای سربازان در کار بالاتر است. نتایج به دست آمده از این تحقیق همچنین نشان داد چیزی که این افراد را از دیگران متمایز می کند، مهارت های فنی و استقلال آن هاست که هر دوی این ویژگی ها قابل انتقال به محیط کاری می باشند.

افرادی که تجربه فعالیت در سازمان ها و تشکل های نظامی را دارند در کار کردن با تیم های مختلف، تحت سطوح متفاوتی از فشار، مهارت دارند. آن ها در مواجهه با چالش های دشوار برای مدیریت شرایط، نگرشی قوی دارند و سابقه ی آن ها در رهبری، اثبات شده است.

سربازان همچنین با این حقیقت آشنا شده و آموزش دیده اند که خود را وقف انجام ماموریت کنند و اگر ماموریت شرکت، ماموریتی الزامی و ارزشی باشد، مشاهده خواهید کرد که سربازان چگونه خود را وقف انجام آن خواهند کرد و این همان چیزی است که در بقیه ی اعضای تیم نخواهید یافت. آن ها از اهمیت ایجاد اعتماد، همدلی و مشارکت در فرهنگی که بر پایه ی عقاید مشترک استوار است، آگاهی دارند.

طرز فکر و نگرش توأم با توانایی رهبری ذاتی، از پتانسیل لازم برای ایجاد تاثیراتی ادامه دار(فزونگر) و اثر بخش در فضای شرکت شما برخوردار است. همان گونه که یک سیب گندیده می تواند همه ی سیب های موجود در یک بشکه را خراب کند، یک کارمند شگفت انگیز می تواند سطوح بالایی از رهبری، رفاقت، مالکیت و انرژی را به گروه القا کند. و در نهایت می تواند در راستای بهبود اوضاع، فرهنگ شرکت را به کلی تغییر دهد.

اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید کلیک کنید…

 

 

تشکیل دادن تیمی از کارمندان با ویژگی های طلایی همواره کار ساده ای نیست و یا اینکه همیشه به سرعت محقق نمی شود. این کار مستلزم انجام تمارین آگاهانه در زمینه ی استخدام می باشد و لازم است شرکت خود را وقف این کار کنید حتی اگر این کار برای شما وقت گیر باشد. تونی رابینز فردی است که در فرایند استخدام، آهسته و در فرایند اخراج، سریع عمل می کند. اگر شما نگرش ” استخدام آهسته” را اتخاذ کنید، متوجه خواهید شد که تیم شما با سرعتی پیوسته و قابل مدیریت رشد خواهد کرد و زمان ابقای کارکنان کارمندان افزایش می یابد. و این آهسته عمل کردن شما در استخدام کارمندانی با استاندارد های فوق العاده- یعنی کارمندانی که ویژگی هایی را از خود نشان می دهند که در سربازان و افراد نظامی که قصد برگشت به زندگی غیر نظامی را دارند نهادینه شده است- به نفع همه خواهد بود.

توصیه دارابیزینس…

مسیر شرکت خود را به دست شانس رها نکید. دفعه ی بعد که فعالانه به دنبال پر کردن پست های خالی در شرکت خود بودید، احتمالا به سربازها و داوطلبان نظامی که قصد بازگشت به زندگی غیرنظامی را دارند، توجه ویژه ای نشان خواهید داد. سالانه بیش از دویست هزار نفر، خدمت نظامی را رها می کنند و حدود نیمی از این افراد در پی ورود به بخش خصوصی هستند تا در تجارت هایی مانند تجارت شما، اثر گذار باشند. با استخدام یک سرباز توانمند به ارزش و امتیازاتی دست خواهید یافت که به نفع کل مجموعه ی شرکتتان خواهد بود. 

1 دیدگاه برای “آیا در پی تشکیل یک تیم با استانداردهای فوق العاده هستید؟

 1. تسنیم میگوید:

  سلام ، با توجه به مطالب بالا شما فقط به نیروی انسانی آقا توجه داشتید
  آیا تحلیل تستmbti برای هر مدیر ، یا کارفرمایی قابل انجامه؟
  برای کسب وکاری که تمام پرسنل باید خانم باشند ،برای نحوه استخدام چه پیشنهادی دارید ؟
  وتوجه بفرمایید که برای مشارکت با ارگان ها مثلا شهرداری برای کارفرمایی با سرمایه ناچیز نیاز به متقاعدسازی هست و یکی از مواردی که میشود استفاده کرد و بُعد تبلیغاتی هم دارد استفاده از زنان سرپرست خانوار یا بدسرپرست ها هست خب برای استخدام از این قشر باید چه نکاتی رو رعایت کرد تا نتیجه عالی به دست آورد ؟
  آن هم برای کسب و کاری که برای اولین بار میخواهد در یک منطقه ایجاد شود .
  باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *