در بحران اقتصادی هوشمندانه عمل کنیم!!!

بحران اقتصادی

همه ی ما با مشکلاتی در طول زندگی مان روبرو می شویم. اما برآمدن از پس بحران ها بویژه بحران اقتصادی همواره کاری سخت و دشوار بوده است. چون بحران های اقتصادی همیشه غیرقابل پیش بینی و غیرمنتظره هستند. و زمانی که این بحران جهانی می شود، تاثیر آن بر تمامی ابعاد است و نه فقط خود ما – و باید سعی کنیم تا در رفع بحران هایی که غیرممکن به نظر می رسند، موفق و پربار باشیم.(+)

بحران اقتصادی می تواند باعث شود احساس کنید که گویی همه چیز از کنترل شما خارج شده است. اما این احساس درست نیست. مهم نیست که جهان خارج به چه شکلی درآمده است: همواره یک چیز وجود دارد که می توانید کنترل کنید؛ و آن هم تعهدتان به تبدیل شدن به بهترین نسخه ی ممکن از خودتان است.

شما می توانید با سخت کار کردن و تمرکز بر اهدافتان –چه اهدافی که مربوط به کسب و کار شما هستند، یا اهداف مربوط به زندگی شخصی یا وضعیت فکری تان – وضعیت بحرانی را کنترل کنید.  

بحران اقتصادی وضعیتی است که شما باید با آن منطبق شوید؛ نه اینکه متوقف شوید. از این رو استفاده از نکات زیر به شما کمک خواهد کرد تا در حین بحران اقتصادی موفق عمل کنید.

ما در دارا بیزینس هستیم تا شما را در رسیدن به اهداف تان همراهی کنیم…

درباره ی چیزی که نمی توانید تغییر دهید، نگران نباشید…

نخستین گام برای زمانی که در یک چالش یا بحران اقتصادی قرار گرفته اید این است که بین چیزهایی که می توانید و نمی توانید تغییر دهید، تفاوت قائل شوید. اگر شرایطی که با آن روبرو شده اید یک مسئله است، شما قطعاً خواهید توانست که راه حل پیدا کنید. شما می توانید به مسائل فکرکنید، به راهکارهای جایگزین دقت کنید و سپس درباره ی کاری که می خواهید انجام دهید، تصمیم بگیرید.

اگر شرایطی که در آن قرار گرفته اید، یک حقیقت است، نمی توانید آن را تغییر دهید. بسیاری از مردم به این دلیل ناراحت و سرخورده می شوند که نمی توانند رویدادهای گذشته را تغیر دهند. چون آن رویداها، حقیقت بوده اند. درباره ی حقایق ناراحت نشوید؛ چون با ناراحتی تنها انرژی خود را هدر می دهید.

به جای ناراحت شدن بدون هیچ دلیل مشخصی، تصمیم بگیرید که حقایقی که نمی توانید تغییر دهید را بپذیرید. اگر بعضی چیزها خوب پیش نرفتند سعی کنید که از آنها بیاموزید و همچنان به جلو بروید.

توانایی خود برای واکنش و پاسخگوئی مناسب در شرایط غیر ایده آل و بحرانی را ارتقا دهید ؛ چون این کار شما را تبدیل به آدم بهتری خواهد نمود.

جرات کنید که پا فراتر از منطقه ی امن بگذارید…

بزرگترین دشمن موفقیت”منطقه ی امن و آسودگی” است. براساس تحقیق انجام شده توسط دانشگاه هاروارد در سال 2013، 80% شرکت ها از مدل کسب و کاری استفاده می کنند که کاملاً یا تا حد زیادی منسوخ شده است. آن ها از راه اصلی خارج شده اند تا بتوانند کارها را به همان طریق که مطلوبشان است انجام دهند! این رویکرد خیلی معنادار به نظر نمی رسد زیرا منطقه امن شما مکانی نیست که در آن به موفقیت دست یابید.

بحران اقتصادی را نباید همانند مشکلات عادی دیگر بنگرید. بلکه آماده باشید که به این شرایط از زاویه دیگری نگاه کنید. تمام احتمالات از جمله احتمال اینکه اشتباه کرده اید را درنظر بگیرید.

توانایی شما برای خارج شدن از منطقه امن وگسترش تفکرتان بسیار مهم است. درحقیقت، این مهارت  می تواند زندگی شما را تغییر دهد.

بحران اقتصادی در کرونا

اجازه ندهید که احساس تان کنترل رفتار شما را برعهده بگیرد…

خونسرد باشید تا بتوانید بر آینده تمرکز کنید. البته صحبت کردن و توصیه کردن در این زمینه خیلی راحت تر و آسان تر از خونسرد ماندن در بحران ها است.

اما خوشبختانه با سوال پرسیدن که راهی ساده است، می توانید در بحران ها از جمله بحران اقتصادی خونسرد و آرام باشید.

1) چه اتفاقی افتاد/ چه اتفاقی در حال اتفاق افتادن است؟

2) چگونه اتفاق افتاد؟

3) چه زمانی رخ داد؟

4) کجا اتفاق افتاد؟

5) چه کسی درجریان این رخداد بود؟

6) چه چیزهایی از این بحران می توان آموخت؟

7) چه کار می توانم برای آن بکنم؟

این سوالات شما را آرام و خونسرد نگه می دارد و به شما کمک می کند که افکارتان واضح و منطقی باشد. و پس از اینکه به آن ها فکر می کنید، احتمالاً درخواهید یافت که ذهن تان پر از راه حل شده است.

یادبگیرید که چگونه پیشاپیش فکر کنید و اهدافتان را به طور موثر ارزیابی کنید.

فرصت ها را دریابید حتی در بحران اقتصادی…

بحران ها، پسرفت ها و مشکلات ناامیدکننده هستند. اما مغلوب منفی ها نشوید؛ سرنخ های مثبت را دریافت کنید و به دنبال خوبی ها باشید.

داستان واقعی زیر را با دقت بخوانید…

دابلیو.کلمنت استون تاجری بود که حدود 100 سال عمر کرد و صاحب یک شرکت بیمه در امریکا بود. او طی فرایندی عجیب کارمندان خود را طوری تربیت کرده بود که هر گاه با مشکلی روبرو شدند، به جای غر زدن و نا امید شدن بگویند”چه خوب”. و سپس در آن شرایط خاص، چیزی خوب بیابند.

این ایده ی عجیب بسیار سر و صدا کرد و دهان به دهان شد. نتیجه چه بود؟ شرکت “استون” رشد کرد. و شرکت او بسیار موفق شد. و از یک روزنامه فروش فقیر کنار خیابان توانست تبدیل به فردی میلیاردر در زمان خود شود.

 شما هم می توانید از تاکتیکی مشابه روش استون استفاده کنید تا موفق شوید. یک گام به عقب بردارید، به مسئله نگاه کنید و از خودتان بپرسید که  خوبی این مشکل چیست؟ خوبی را پیدا، به مشکل خود غلبه و به هدف خود نزدیک تر شوید.

برای حفظ امنیت مالی خود در زمان بحران مطالعه کنید مقاله: آیا می شود در زمان بحران و بی ثباتی امنیت مالی داشت؟؟

به جای فکر کردن اقدام کنید…

 ننشینید و کل روز را فکر نکنید. تلویزیون تماشا نکنید. خیالبافی منفی درباره ی آینده نکنید. اکنون زمان این نیست که کاری نکنید. بلکه زمان جلو رفتن به سمت اهدافتان است.

بحث و بررسی خوب است؛ برنامه ریزی خوب است. اما برای مدت طولانی در یک جا باقی نمانید. تصمیم گرفته و عمل کنید. اهدافتان را شناخته و از خودتان بپرسید بلافاصله چه کارهایی می توانید انجام دهید تا بتوانید به مهم ترین آن ها دست یابید.

اکنون زمان وارد عمل شدن است؛ بخاطر داشته باشید که کامل کردن کار، کلید رسیدن به موفقیت است. کامل کردن وظیفه را ادامه داده و درنتیجه از این طریق به جلو حرکت و به اهدافتان خواهید رسید.

سعی کنید بعد از هر بحرانی پربارتر و شکوفاتر شوید.

توصیه دارابیزینس…

بحران اقتصادی چالش آفرین بوده و در زمان نامعین رخ می دهد. اما با کمک این استراتژی ها می توانید علیرغم تمامی مشکلاتی که بر سر راه تان وجود دارد، پربار باشید. یکی از روش های گفته شده را انتخاب کنید و از همین امروز به آن عمل کنید تا به اهداف تان نزدیک تر شوید.

و اگر می خواهید بیاموزید که چگونه می توانید حوزه های فرصتی تان را شناسایی کنید و موفقیت تان را ارتقاء دهید، با مشاوران کسب و کار دارا بیزینس تماس بگیرید و رایگان از تجربیات آن ها بهره مند شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *