تنها 2 درصد ایده های جدید از نظر تجاری موفق هستند!!

آیا با این آمار آماده هستید رویای خود را دنبال کنید؟؟

اما از کجا شروع کنم ؟

هر کسی فارغ از مدرک دانشگاهی، سن و سال و یا حساب بانکی می تواند اقدام به راه اندازی کسب و کار کند و ایده های بزرگ ذهن خود را تبدیل به یک بیزینس موفق کند. البته اگر انگیزه، صبر و کمی هم آموزش را چاشنی فعالیت های خود کند؛ زیرا این موارد پیش نیازهای موفقیت هستند.

از خودتان شروع کنید !

چرا می خواهید کار کنید؟ برای شروع به چه مقدار سرمایه نیاز دارید؟ به چه کاری بیشتر علاقه دارید؟ چه سبک زندگی شما را خوشحال و راضی می کند؟ چه تخصص ها و مهارت هایی دارید؟ چقدر تحمل شکست را دارید؟
قبل از هر چیزی شما باید پاسخ به این سوالات را بیابید؛ چرا که پاسخ درست به این سوالات مسیر کسب و کار شما را روشن می کند.

برای دریافت شماوره رایگان با ما تماس حاصل فرمایید.

بازار هدف و رقبا را شناسایی کنید.

فراموش نکنید قبل از راه اندازی کسب و کار، تحلیل تجاری داشته باشید و حتماً در مورد بازار تحقیق کنید تا مبادا کسب و کار شما اشباع شده باشد و نیازی به آن نباشد!! مشتریان هدف تان را مشخص کنید، همان کسانی که با بیشترین احتمال خریدار محصول شما هستند. رقبای خود را بشناسید و در دام این فکر نیفتید که فقط شما این ایده را دارید و تابحال اجرا نشده است.
بیش از حد به منابع اینترنتی وابسته نشوید و سعی کنید اگر برایتان مقدور است حتماً نظرسنجی از دیگران داشته باشید و فقط به نظر افراد در دسترس و آشنا بسنده نکنید. مطمئن باشید نظر دیگران مشکل احتمالی محصول یا خدمت شما را برطرف می کند و اهمیت دادن به نظرات شان می تواند آن ها را در آینده تبدیل به مدافعان نام تجاری شما کند.

راه اندازی کسب و کار کوچک و خانگی
راه اندازی کسب و کار کوچک و خانگی

مدل کسب و کارتان را طراحی کنید.

برای کسب و کارهای کوچک پیشنهاد می شود به جای طرح کسب و کار که توضیحی متنی در 20 تا 30 صفحه است از مدل کسب و کار مانند بوم کسب و کار استفاده کنید.

تامین منابع کسب و کار

بدون داشتن سرمایه و بدون دسترسی به منابع مالی، طرح کسب و کار فقط در حد یک طرح باقی می ماند!! شما برای راه اندازی کسب و کارتان مجبورید تامین مالی داشته باشید که این سرمایه را می توانید از روش هایی نظیر شراکت و یا جیب خودتان تامین کنید.
در گام بعدی نیاز دارید تا یک سری از مسئولیت ها را به دیگران محول کنید. از این رو به یک تیم نیاز دارید. تیمی که غربالگری شده باشند و چشم انداز و نقش خود را در این ماموریت از همان ابتدادرک کرده باشند. در تیم سازی حواستان باشد تمام تخم مرغ هایتان را در یک سبد قرار ندهید و متخصص استخدام کنید نه همه فن حریف!!!

ایده تان را بسازید...

پس از راه اندازی کسب و کار احساس خوبی خواهید داشت از اینکه می بینید ایده شما در حال اجرا است. اما به یاد داشته باشید مسیر پیش روی شما کمی سخت است و اگر می خواهید در این مسیر موفق باشید بهتر است کنترل کیفیت محصولات را خودتان در دست بگیرید و سعی کنید ابتدا با سفارشات کم و کیفیت بالا تولید داشته باشید و محصول یا خدمت خود را به چند خریدار ارائه کنید. قیمت مناسب را انتخاب کنید و با فروشندگان و مشتریان رابطه خوبی برقرار کنید.
بهتر است با کمپانی های کوچکتر وارد معامله شوید؛ زیرا این شرکت ها به دنبال بالا بردن سهم شان در بازار هستند و علاقه مند برای ورود به بازارهای جدید.