برای رسیدن به خواسته هایتان فقط کافیست 5 گام بردارید!!!

5 گام برای رسیدن به خواسته ها

رسیدن به خواسته ها و در پی آن دست یافتن به احساس خرسندی و رضایت یکی از اساسی ترین نیازهای انسان است. و همه می دانیم برای این که بتوانیم در کار و روابط مان به این حس خوب برسیم نیاز به احترام و صمیمیت داریم.(+)

پی بردن به این که چطور می توانیم در زندگی به هر چیزی که می خواهیم دست یابیم و به خواسته های مان برسیم مستلزم فهمیدن این موضوع است که قادر باشیم با دیگران به درستی همکاری کنیم!!

زیرا زمانی که در مسیر خود به سمت نتایج نهایی پیش می رویم، اوقاتی پیش خواهد آمد که به کمک دیگران نیاز پیدا می کنیم. همان طور که یاد می گیریم چطور خواسته های مان را محقق کنیم متوجه خواهیم شد که موفقیت، وقتی باعث پیشرفت دیگران شود، حتی دل انگیز تر نیز به نظر می رسد. فرقی نمی‌کند چه در حال برقراری ارتباط با کسی باشیم که می تواند ما را به یک سرمایه گذار قدرتمند ارتباط دهد و چه خودمان به دنبال یک برنامه ی هوشمند برای سرمایه گذاری پول مان باشیم، در هر صورت وقتی به دنبال ارزشمند کردن زندگی خود هستیم به کار بردن پنج گامی که در پایین به آن ها اشاره می کنیم را به طور شگفت انگیزی مؤثر خواهیم یافت.

چطور در زندگی به هر چیزی که می خواهیم  دست پیدا کنیم…

هنر برخورداری از احساس رضایت

وقتی درباره ی خواسته ها و احساس رضایت سخن می گوییم در واقع درباره ی ارزش های اساسی صحبت می کنیم. به همین دلیل این امکان وجود دارد که به هدف خود برسیم ولی با این حال احساس رضایت نداشته باشیم. در واقع چیزی که اینجا اتفاق افتاده، این است که اگرچه به چیزی که می خواستیم رسیده ‌ایم ولی هدفی که تعیین کرده ایم، هدفی نبوده که شادی و اشتیاق را القا کند.

همه ی هدف ها شور و هیجان ایجاد نمی کنند. به این دلیل که برخی از کارها لازم و ضروری هستند ولی ذاتاً کسل کننده اند. ولی وقتی درباره ی این موضوع صحبت می‌کنیم که چگونه خواسته های خود را محقق کنید و در زندگی به چیزهایی که می‌خواهید برسید، در واقع منظورمان هدف هایی اند که در برگیرنده ی احساساتی هستند که تعریف درستی از ما ارائه می کنند.

وقتی بتوانیم کارهای مان را بر اساس نتایجی که برای مان الهام‌ بخش هستند اولویت بندی کنیم، در این صورت هر کاری که انجام می دهیم معنای جدیدی پیدا می‌کند -حتی کارهایی که معمولی و کسل کننده هستند. با یاد گرفتن هنر و مهارت تحقق بخشیدن به اهداف، نه تنها رسیدن به خواسته ها در زندگی ممکن می شود بلکه می توانیم یاد بگیریم که چگونه در زندگی به هر چیزی که می خواهیم دست پیدا کنیم و برسیم.

تفکرات خود را کنترل کنید تا یاد بگیرید چگونه به هر چیزی که می‌خواهید برسید…

 همانند همه ی جنبه های رشد شخصی و حرفه ای، باید تفکرات خود را کنترل کنیم. وقتی کنترل افکار، احساسات و کارهای خود را به دست بگیریم، می‌توانیم یک استراتژی برای موفقیت ایجاد کنیم. آماده سازی و استفاده ی مناسب از داشته ها، ابزارهای قدرتمندی هستند که به کمک آن ها یاد می گیریم چگونه در زندگی به هر چیزی که می خواهیم دست پیدا کنیم.

برای رسیدن به خواسته هایتان باید خود را آماده کنید…

 همه ما می توانیم خود را برای موفقیت آماده کنیم حتی اگر احساس کنیم که هیچ اعتماد به نفسی نداریم. چرا که به واسطه ی آماده سازی، قادریم افکار، احساسات و جسم خود را  با یکدیگر متناسب کنیم. با استفاده از روش های ذهن آگاهی (تمارینی که باعث می‌شوند ذهن خود را به زمان حال معطوف کنیم) می توانیم از تمرین های ذهنی و فیزیکی برای متمرکز کردن حواس مان به زمان حال استفاده کنیم.

راه های رسیدن به خواسته ها

شما از هم اکنون در مسیر یادگیری تحقق بخشیدن و رسیدن به خواسته هایتان قرار گرفته اید.

از داشته های مان درست استفاده کنیم…

اگر در راه رسیدن به خواسته ها و اهداف مان احساس شکست می کنیم می تواند به این دلیل باشد که از تمام پتانسیل داشته های خود استفاده نمی کنیم، روابط فعلی مان، آموزش های شغلی و تجربیات زندگی منابع با ارزشی از اطلاعات و پشتیبانی به حساب می آیند بنابراین از آن ها باید عاقلانه استفاده کنیم. این قدرتی است که در استفاده ی مناسب از داشته های مان نهفته است -وقتی کاردان و با تدبیر باشیم می توانیم به چیزهایی بیشتر از آنچه که حتی فکرش را می کنیم، برسیم.

چگونه هر چیزی را که می خواهیم به واقعیت تبدیل کنیم…

یادگیری این که چگونه خواسته های مان را محقق کنیم، نیازمند یک برنامه ی منسجم و قابل اجرا است.  در اینجا به  گام هایی که باید برداریم به طور مختصر اشاره کرده ایم.

گام اول: با دقت سؤال بپرسیم

قبل از این که بپرسیم چگونه می توانیم به چیزهای و خواسته هایی که می‌خواهیم برسیم، باید هم برای خودمان و هم برای شخص دیگری دقیقاً خواسته ی خود را توصیف کنیم. درباره ی جنبه های مختلف خواسته ی خود فکر کنیم.

به طور مثال اگر در کسب و کارمان به وام احتیاج داریم چطور می‌توانیم آن وام را دریافت کنیم؟ با دقت توضیح دهیم که به چه چیزی احتیاج داریم، چرا به آن نیاز داریم، و چه زمانی به آن احتیاج داریم. به وام دهنده توضیح دهیم که با آن وام قصد تولید چه چیزی را داریم. این قضیه در مورد درخواست هر چیز دیگری از هر شخص دیگری نیز صدق می کند.

گام دوم: از کسی که می‌تواند کمک مان کند، کمک بگیریم

با دقت سؤال پرسیدن تنها کافی نیست. باید از فردی که اندوخته های درستی دارد کمک بخواهیم. آموختن تبدیل کردن خواسته های مان -یک رابطه ی بهتر، یک شغل بهتر، گذراندن وقت بیشتر با خانواده- به واقعیت، مستلزم درخواست کردن چیزی است که کسی از قبل آن ها را دارد -یعنی وقت و انرژی. برای این که به خوبی یاد بگیریم چگونه به چیزهایی که می خواهیم دست پیدا کنیم باید چنین افرادی را پیدا کنیم و از آن ها کمک بگیریم. این بدین معنا نیست که ما به آن ها تکیه می کنیم تا کارمان را انجام دهند بلکه به این مفهوم است که با آشنا شدن با یک دیدگاه دیگر و بررسی موفقیت یک شخص دیگر احتمال موفقیت ما نیز بیشتر خواهد شد.

“موضوع این نیست که چه چیزی به دست می آوریم. اینکه به چه شخصیتی تبدیل می‌شویم و در چه کارهایی مشارکت می‌کنیم مسائلی هستند که به زندگی ما معنا می بخشند.” تونی رابینز

گام سوم: برای شخصی که از او کمک می خواهیم ارزش آفرینی کنیم

اینطور نباشیم که چیزی را تقاضا کنیم و انتظار داشته باشیم که فقط همان را به دست بیاوریم. باید فکر کنیم که چه کاری می توانیم انجام دهیم تا معامله برای هر دو طرف منفعت داشته باشد. در این صورت طرف مقابل به مشارکت ترغیب می شود. این ارزش‌ آفرینی لازم نیست همیشه هم ملموس باشد.

مثلاً اگر از بیل گیتس بخواهیم که مبلغ ده هزار دلار به ما کمک کند احتمالاً چیزی بیشتر از این پول نصیب مان نخواهد شد. ولی اگر بتوانیم به او توضیح بدهیم که چگونه می توانیم از این ۱۰ هزار دلار برای نزدیک‌ تر شدن به اهداف مؤسسه ای استفاده کنیم که تحت حمایت بیل و ملیندا گیتس است، در این صورت او متوجه ارزش بیشتری در درخواست ما خواهد شد.

گام چهارم: تقاضای خود را در قالب یک عقیده ی مناسب و متمرکز مطرح کنیم

القا کردن شک و تردید چیزی است که یقیناً منجر به شکست می شود.

وقتی حتی خودمان درباره ی چیزی که درخواستش را داریم متقاعد نشده ایم، از دیگران چه انتظاری می توانیم داشته باشیم؟ اگر بتوانیم عقیده و نظر خود را با استفاده از فیزیولوژی و کلمات مناسب بیان کنیم در این صورت به فهمیدن این موضوع که چگونه می توانیم در زندگی به خواسته های خود برسیم، نزدیک تر خواهید شم.

گام پنجم: تا زمانی که به خواسته ی خود نرسیده ایم، دست از تقاضا کردن برنداریم

تمرین کردن برای تحقق بخشیدن و رسیدن به خواسته های مان به این معنا نیست که درخواست خود را از یک شخص ثابت و با استفاده از یک روش تکراری مکرراً مطرح کنیم. لازم است تا زمانی که به هدف خود برسیم، نسبت به تغییر و تطبیق تکنیک‌های مان انعطاف‌پذیر باشیم.

اگر زندگی افراد موفق را مورد مطالعه قرار دهیم متوجه خواهید شم که آن ها حتی وقتی شکست می خوردند نیز به تقاضا کردن، تلاش کردن و تغییر دادن خود ادامه می دادند؛ زیرا می‌ دانستند که دیر یا زود کسی پیدا می شود که خواسته های آن ها را برآورده خواهد کرد. آن ها وقتی اولین بار کلمه ی “نه” را می‌ شنیدند، به ندرت آن را می‌ پذیرفتند. ما هم باید همین طور باشیم.

توصیه دارا بیزینس

به چالش های حل نشده ی زندگی تان فکر کنید. آیا ممکن است با استفاده از این پنج گام به نتیجه ی جدیدی برسید؟ امروز تصمیم بگیرید که دقیقاً برای حل کردن این چالش به چه چیزهایی نیاز دارید و گام اول را بردارید. در این صورت خودتان را به راه‌ حل نهایی نزدیک تر خواهید یافت.

 یاد گرفتن این که چطور در زندگی به هر چیزی که می خواهید برسید، نیازمند داشتن تمرین های مستمر برای ارتباط گرفتن با چیزهایی است که برای شما الهام بخش اند. و با پی بردن به نیرویی که پشت اهداف تان نهفته است می‌ توانید آینده‌ ای رضایت بخش بسازید.   

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *