زندگی پس از ورشکستگی همچنان جریان دارد!!!

زندگی پس از ورشکستگی

مسائل زیادی وجود دارند که می توانند منجر به ورشکستگی شوند. به عنوان مثال از دست دادن غیرمنتظره ی شغل، شرایط پزشکی اورژانسی، طلاق، خرج های خارج از کنترل و یا یک شریک کاری بی وجدان، از این موارد به شمار می آیند. اکثر افرادی که با ورشکستگی دست و پنجه نرم می کنند فارغ از اینکه بحران مالی ای که برایشان پیش آمده، قابل اجتناب بوده یا نه، احساساتی از قبیل خشم، تقصیر و خجالت را تجربه می کنند.(+)

از آنجایی که آن ها احساس شکست می کنند، خود را مکرراً با گفتن جمله ی”تو یک شکست خورده هستی” در معرض شکست های متعدد درونی قرار می دهند. مشکل اینجاست که این طرز فکر درونی در نهایت شما را متقاعد خواهد کرد که آن را به عنوان یک حقیقت بپذیرید و هویت یک فرد شکست خورده را برای خود انتخاب کنید.

این هویت به شما و افرادی که بیش از هر کسی به آن ها اهمیت می دهید هیچ کمکی نمی کند و فقط یک پیش بینی خود محقق شونده است. (نوعی پیش بینی که چون زیاد به آن فکر می کنید ممکن است خودش شرایطی را ایجاد کند که به واقعیت تبدیل شود). در حقیقت همه ی افراد گاهی اوقات در انجام کاری شکست خورده اند ولی این به این مفهوم نیست که آن ها افرادی شکست خورده تلقی شوند. آبراهام لینکلن (علاوه بر شکست های دیگرش) در سن 24 سالگی ورشکسته شد. هم چنین والت دیزنی، میلتن هرشی، هرنی فورد و استان لی قبل از تشکیل امپراطوری های رویایی و ثروتمند خود، ورشکستگی را تجربه کرده بودند.

تونی رابینز بر این باور است که هشتاد درصد از موفقیت به طرز فکر شما و بیست درصد باقی مانده، به کاری که انجام می دهید بستگی دارد.

اطلاعات ارزشمند زیادی وجود دارد که به شما نشان می دهد چگونه اعتبار خود را از نو بسازید و دوران ورشکستگی را با کمترین آسیب پشت سر بگذارید. هر چند این احساسات شما هستند که سرآغاز یک پیشرفت بزرگ در مسائل مالی تان به حساب می آیند.

اگر می خواهید پیشرفت کنید ذهن تان را آموزش دهید…

طبق گفته ی تونی رابینز در سایت بیزینس اینسایدر “احساسات، یک عادت هستند”. شما باید روزانه یا حتی لحظه به لحظه به ذهن خود آموزش دهید تا آن دسته از احساساتی که می خواهید نگهشان دارید را قوی تر کند و صدایی را که در درون تان اتهام هایی بی فایده را فریاد می زند، نادیده بگیرد. این کاری است که باید هر روز برای ایجاد یک خانه ی احساسی مثبت انجام دهید ولی اگر همین الان به یک تغییر بزرگ نیاز داشته باشید، باید چه کار بکنید؟

اگر برای داشتن یک پیشرفت بزرگ آماده هستید، در موارد زیر (که اهمیت شان به ترتیب از کم به زیاد است) تغییر ایجاد کنید.

1. استراتژی خوب؛ بهترین راه بازیابی اعتبار

داشتن یک استراتژی خوب، امری ضروری بوده و می تواند دوره های طولانی یادگیری و اجرا را به شدت کوتاه کند. اگر در پی پیشرفت مالی بزرگی هستید، یک استراتژی خوب می تواند راهکاری برای بازیابی اعتبار شما بعد از ورشکستگی و به کار بستن روش های عملی باشد. ولی استراتژی مهم ترین راهکار نیست و تنها بیست درصد از قانون 20/80 را تشکیل می دهد، زیرا استراتژی فقط تحریک کننده ای برای انجام عمل است.

ورشکستگی

2. داستان های ساخته ذهن حقیقت می یابند!!!

داستانی که شما درباره ی زندگی و مسائل مالی تان بارها و بارها برای خود تعریف می کنید همان چیزی است که شما را گیر انداخته، زیرا شما اکنون آن داستان را باور کرده اید. صادقانه باید بگویم که حتی اگر آن داستان درست هم باشد اهمیتی ندارد چون شما می توانید به حقیقت معنای جدیدی بدهید. شبیه داستان پسر بچه ای که برای کریسمس کود حیوانی هدیه گرفت و با خوشحالی در اطراف خانه به دنبال اسب می گشت. حقیقت این بود که او “پهن اسب” به دست آورده بود و می توانست معانی متعددی برای آن ایجاد کند ولی او این معنی را انتخاب کرد که اگر به او پهن اسب داده شده پس حتما باید اسبی هم وجود داشته باشد.

آیا این ورشکستگی پایان زندگی شماست؟ یا تولدی دوباره محسوب می شود؟ اگه نتوانید داستانی که کنترل و قدرت را از شما می گیرد تغییر دهید، در پاسخ به این سوال که چرا نمی توانید استراتژی مناسبی پیدا کنید و یا این که چرا حتی با وجود دستیابی به استراتژی نمی توانید اقدام مناسبی برای دنبال کردن آن انجام دهید، با بهانه های زیادی مواجه خواهید شد.

3. حالت فیزیکی بدن؛ عامل افزایش اعتماد به نفس

این چیزی است که واقعاً همه چیز را تغییر می دهد. تغییر دادن فیزیولوژی بدن (علم مربوط به وظایف اعضای بدن)، ضرورتاً وضعیت احساسی شما را تغییر خواهد داد. نتایج تحقیقی در دانشگاه هاروارد نشان می دهد که تنها دو دقیقه قرار گرفتن در ژست هایی که نشان دهنده ی قدرت هستند می تواند سطح هورمون استرس یا همان کورتیزول را کاهش داده و با افزایش هورمون تستسترون به فرد احساس اعتماد به نفس بیشتری بدهد. سریع ترین راه برای تغییر وضعیت و شرایط احساسی این است که تکانی به خود داده و کاری انجام دهید.

توصیه دارا بیزینس

ورشکستگی پایان کار نیست بلکه فقط مانعی است که شما توانایی لازم برای عبور از آن را دارید و در نهایت خواهید دید که در مقایسه با ابتدای مسیر، قوی تر هستید.         

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *