شرایط هر کسب و کاری با کسب و کار دیگر متفاوت است. به همین دلیل هیچگاه نمی توان فرمولی نوشت که تمام کسب و کارها بتوانند به کمک آن به بالاترین حجم سوددهی و فروش برسند. و هر کسی ادعای چنین چیزی را داشته باشد دروغی بیش نیست!!

اما ما یک ادعای واقعی داریم….

شما می توانید با بیزینس کوچینگ به موفقیت در کسب و کارتان برسید و چشم اندازی واضح و درست از آن داشته باشید. در واقع بیزینس کوچینگ درست شبیه ابزار قدرتمندی است که فقط برای کسب و کار شما طراحی شده و توانایی این را دارد تا پتانسیل رشد شما و پرسنل تان را به حداکثر برساند و افزایش راندمان کسب و کارتان را بدنبال داشته باشد.

مربی کسب و کار و یا بیزینس کوچ کیست؟؟

مربیان کسب و کار در واقع مدیران و یا کارآفرینان موفقی هستند که با روند رشد یک کسب و کار از ابتدا آشنا هستند. این دسته افراد با دانش و تجربیاتی که دارند می توانند صاحبان کسب و کار را در رسیدن به اهدافشان یاری دهند.

به عبارتی استخدام کردن یک بیزینس کوچ مانند این است که یک شریک با تجربه و با دانش که تمام مسیر موفقیت را طی کرده است در کنار خود داشته باشید. این افراد به خوبی می توانند صاحبان کسب و کار ها را در طی کردن مسیر پر فراز و نشیب کسب و کار راهنمایی کنند، می توانند تجربیات شخصی خود را در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید در مواقع بحرانی از آن ها استفاده کنید. آن ها مسیر مشخصی را برای روند رشد و پیشرفت کسب و کار شما در نظر می گیرند و بر اساس آن در طول مسیر با شما همراه هستند.

بیزینس کوچینگ چیست ؟
جالب است بدانید…

برخلاف بسیاری از مشاغل که برای دریافت مربیگری باید دوره هایی را طی کنید و مدرک مورد نظر را بدست بیاورید و در نهایت با تایید این مدارک در انجمن های بین المللی شروع به کار کنید، این نوع مربیگری نیازی به دریافت مدرک ندارد، در واقع بیزینس کوچ های بزرگ مدرک یا گواهینامه ندارند.

چرا به یک بیزینس کوچ نیاز داریم؟؟

اینکه شما صاحب یک کسب و کار بسیار موفق باشید و یا صاحب کسب و کاری که مشکلات فراوانی دارد، اینکه شرکت شما یک برند بزرگ و نام آشنا باشد و یا یک شرکت کوچک و نوپا، هیچکدام اینها مهم نیستند!!! و آنچه که اهمیت دارد فقط یک چیز است!! اینکه تمام کسب و کارها به بیزینس کوچینگ نیاز دارند.

یک مربی کسب و کار به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف خود را بهتر بشناسید، مهارت هایتان را تقویت کنید و روی بهترین ویژگی های خود متمرکز شوید تا بتوانید تجارت خود را ارتقا دهید.

اگر شما شامل یکی از سه مورد زیر هستید بدانید زمان آن فرا رسیده تا یک بیزینس کوچ کنار خود داشته باشید…

شما معتقدید شرکت شما می تواند به موفقیت های بیشتری برسد اما نمی دانید چگونه اینکار را انجام دهید!!

هیچ کس به تنهایی قادر نیست امپراطوری کسب و کار خود را بسازد. همانطور که ریچارد برانسون برای eBay نیاز به بیزینس کوچینگ داشت…

شما مرتباً با خود فکر می کنید “اگر من جواب این سوال را می دانستم حتماً موفق تر ‌‌‌‌‌می‌شدم!!”

هیچ کس نمی تواند استاد همه چیز باشد، حتی اگر هم باشد زمان کافی برای انجام تمام کارها را ندارد. همانطور که پیتر دراکر می گوید شرکت های موفق آنهایی نیستند که بیشترین مغزها را داشته باشند، بلکه آنهایی هستند که بیشترین مغز را کنار هم داشته باشند!!

شما اغلب در فکر واگذار کردن یک سری از کارها به شخص دیگری هستید و قصد افزایش پرسنل خود را دارید. ولی نمی دانید کار درستی است یا خیر؟؟

بیزینس کوچینگ چشم انداز را به شما ارائه می دهد تا بتوانید پرسنل خود را بدرستی انتخاب کنید تا علاوه بر رفع نیازها و کاهش هزینه ها، بهره وری و سودآوری بیشتری داشته باشید…

چگونه یک بیزینس کوچ ایده آل انتخاب کنیم؟؟

یکی از سخت ترین بخش کاری یک کسب و کار، استخدام کوچینگ است. معمولاً انتخاب این دسته از افراد بر اساس معیارها ، نیاز ها و اهداف صاحبان کسب و کار ها انجام می شود. برای مصاحبه باید سوالاتی را در نظر بگیرید که بتوانید میزان دستیابی به اهداف کسب و کار خود را بسنجید.

مواردی چون چشم اندازی که یک کوچینگ برای کسب و کار شما در نظر دارد، استراتژی هایی که در مواقع بحرانی باید از آن ها استفاده کند و از همه مهم تر شخصیت و صداقت آن شخص که می تواند در روند کسب و کار شما بسیار تاثیر گذار باشد.

آیا بیزینس کوچینگ همان مشاوره کسب و کار است؟؟

گاهی ممکن است مربی کسب و کار با مشاور کسب و کار اشتباه گرفته شود!! درست است که هر دو با تکیه بر تجربیاتی که دارند به صاحبان کسب و کار راه نشان می دهند اما بزرگترین تفاوت آن ها در این است که یک مشاور کسب و کار بر مشاوره تمرکز دارد و راهکارهای عملی و تاکتیکی ارائه می دهد ولی یک مربی کسب و کار به صاحبان و مدیران کسب و کار کمک می کند تا به درک عمیقی از بیزینس خود برسند و دیدگاه بهتر و واضح تری از بیزینس خود داشته باشند.

در برنامه ریزی به آن ها کمک می کند و تا رسیدن به موفقیت و جایگاهی که در کسب و کار مدنظر دارند کنارشان می ماند.

بیزینس کوچینگ و مزیت هایی که دارد…

یک مربی کسب وکار فقط هدف را مشخص نمی کند بلکه شما را در مسیر رسیدن به هدف کمک می کند. او این کار را با ایجاد انگیزه، افزایش اعتماد به نفس و تشویق نمودن شما انجام می دهد.

بیزینس کوچینگ به شما کمک می کند تا

  1. بهترین نقشه راه را برای رسیدن به موفقیت ترسیم کنید.
  2. برنامه ای کاملاً عملی و استراتژیک و متناسب با فرصت هایتان بنویسید.
  3. با ایجاد یک محیط کاری ایده آل زمینه رشد و ترقی کارکنان تان را مهیا کنید.
  4. موانع و چالش ها را شناسایی کنید و آن ها را از سر راهتان بردارید.
  5. مهارت های خودرا ارتقا دهید تا رهبر و مدیر بهتری باشید.
  6. افراد مناسب را انتخاب و استخدام کنید.
  7. کارمندان خود را طوری پرورش دهید تا عملکرد بهتری داشته باشند و مسئولیت پذیر باشند.
بیزینس کوچینگ و مثالی از دنیای واقعی!!!!

داگ هوهنر یک کارآفرین جوان بود که در مقطعی از کسب و کار خود احساس کرد که به تغییر و تحولی در روند کارکرد کسب و کار نیاز دارد. اینکه بخواهد کارمند جدید استخدام کند و فضای کاری خود را دگرگون کند بسیار دشوار بود. بنابراین تصمیم گرفت برای آنکه بتواند روند رشد کسب و کار خود را به صورت صعودی طی کند، از یک مشاور کمک بگیرد. او یک هیئت مشاور تشکیل داد و در همان شرایط بود که کسب و کار Hohener تغییر کرد. او به این باور رسیده بود که اگر برای ایجاد تغییر در کسب و کار خود از یک مشاور راهنمایی بگیرید هیچ اتفاق ناگواری در کسب و کار رخ نمی دهد. هوهنر توانست با تشکلیل تیم مشاوره، کسب و کار تک نفره خود را به تیمی متشکل از محققان ، متفکران استراتژیک ، مدیران خلاق ، مدیران حساب ، متخصصان رسانه دیجیتال ، خریداران رسانه ها ، طراحان گرافیک ، توسعه دهندگان وب و … تبدیل کند و همین امر سکوی پرش کسب و کار او شد.

بیزینس کوچینگ دارا بیزینس

استراتژی های کوچینگ دارا بیزینس شرایطی را ایجاد می کند تا شما بتوانید به راحتی به آن اعتماد کنید. در طول جلسه مربیگری کسب و کار اولیه، باید بتوانید بازار هدف خود را نظر بگیرید و بدانید که شما در چه مسیری در حال پیشرفت هستید. شما باید بتوانید مسیر پیشرفت خود را به خوبی ترسیم کنید. همچنین چالش هایی را در که مسیر حرکت خود خواهید داشت را باید پیش بینی کنید و استراتژی های مورد نظر آن ها را هم باید در نظر بگیرید. یکی از مزایای مهم مربیگری کسب و کار دارا بیزینس این است که شما بتوانید با برنامه ریزی و حفظ تعادل خود در مسیر حرکت کنید و این روند پیشرفت پیوسته کسب و کار برای صاحبان کار می تواند بسیار آرامش بخش و امیدوار کننده باشد.

چرا دارا بیزینس

کاهش ریسک های مرتبط با بازار، مشتریان، سرمایه گذاران و رقیبان

ارائه آمارهای مرتبط با پیش بینی بازار مانند سهم بازار، میزان تقاضا و میزان سود

شناسایی سریع و به موقع مشکلات در فازهای اولیه و ارائه راه حل های مناسب جهت رفع آن ها

معرفی کردن شرکا و سرمایه گذاران مناسب و متعهد

تدوین و طراحی طرح کسب و کار و مدل کسب و کار